Psychologická a kineziologická ordinace

PhDr. Naďa Verecká

(navigace)


Druhá čakra

sakrální
Čakrový šperk pro druhou čakru
Přibližné umístění:

v úrovni kosti křížové

Barva:

oranžová

Užitečné informace o druhé čakře:

http://zdravi.doktorka.cz/druha-cakra

Reportáž:

Cítím strach a staženost v levých bedrech. A pláč, který sundávám jak tričko přes hlavu. Dál to nejde – příliš to bolí a zasekává se to. Pokračuji druhý den.

Druhý den stojím, ztuhlé tělo, zavřené oči.

Otevři je, slyším.

Otvírám oči. Pomalu se začínám rozhlížet po místnosti, bez emocí. A pomalu otáčet kolem své osy. Jako když se u pouťového stánku navíjí cukrová vata. Pak si uvědomím: Ona se nenavíjí, ona se odvíjí. Jak nitě z přadena. Odvíjím ze sebe svou vlastní bolest, své vlastní zkušenosti, svou vlastní minulost. Svou vlastní ztuhlost.

Vnímám tu zvláštní věc, to přadeno, tu cukrovou vatu, jako růžovo-bílý kokon na bedrech, tam, kde jsou ledviny. Je už jen lehce přilepený – co chvíli může ze zad odpadnout.

Tuhost bederních svalů mi brání v pohybu. Uvědomuji si svou bederní skoliózu, kterou mám od dětství.

Jak se zbavit té ztuhlosti? ptám se. – Objevuje se Zelená esence a jemně mi uvolňuje oblast okolo srdce.

Bezděčně se opět začínám otáčet. V duchu prosím o uvolnění, cítím strach a potom intenzívní pocit v klíně. Ne přímo sexuální vzrušení, ale velmi silný energetický proud.

Dávám hřbet ruky na bedra. Začíná mě bolet hlava.

Říkám si: Tohle je moc. Tuhle čakru nacítit nezvládnu.

Slyším odpověď: Nechceš. Chceš být nemocná.

Ruce bezděčně začínají očišťovat tělo; hladí kůži nohou a boků, tak jak se naučily v meditacích sebeléčení.

Pohyby rukou jsou stále erotičtější. Směju se. Cítím celé tělo – eroticky.

Ještě mysl má občas připomínku: Je to opravdu druhá čakra? Sex – ano, jistě - ale kde je tvořivost?

A odpověď zní: Nekomplikuj to. Nesnaž se. Neurčuj významy.

Chvíli silný pocit pochopení a vnímání cesty, která vede po hranici mezi rolí nemocné a rolí zdravé. Mohu si vybrat, kudy půjdu, kam šlápnu. Na mně záleží, jestli zůstanu v úzkosti a zpochybňování čehokoli, co přichází.

Je velmi těžké vykročit ke zdraví, do zdravého pole. Přichází spousta velmi rychlých myšlenek o nevýhodách zdraví: Na co si budu pak stěžovat? Na co se vymlouvat? Kam se ztratí to, co znám? Co ze mě zbyde? Zmizí právo na smutek, opuštěnost, sebelítost?

Už toho fakt mám dost. Já přece chci zdraví... - Rozhodla jsem se a v duchu dělám první krok. A s ním se mi mění způsob, jakým pozoruju to, co je okolo mě. Velmi mě například zajímá, jak vypadá zadní stěna opodál stojící ledničky; co je za ledničkou? A co je támhle? Jsem zvědavá jak dítě. A pusa mi cuká, jako by mě nezávisle na mé vůli chtěla rozesmát a přimět mě, ať neberu věci tak vážně.

Celou dobu vnímám, jak toto léčení druhé čakry probíhá ve spolupráci s čakrou čtvrtou – s čakrou srdeční; jakýkoli pohyb v druhé čakře je provázen pohybem v čakře čtvrté. A skoro celou dobu vnímám kolem sebe Zelenou esenci.

V rubrice Léčivé šperky:


Slovo pro Tebe

Medica mente, non medicamentis!
(Ať léčí mysl, ne léky!)


Tyto stránky pro Vás vytvořili:

© 2011 Naďa Verecká;

webdesign Atelier GINGO